dashiro.ro
Foto: Vlad Binzaru · Unsplash

MCM PROPERTIES S.R.L.

CUI 19048948 · J2006002369226 · Societate Comercială Cu Răspundere Limitată

● Activă la ANAFPlătitoare de TVA
A
91/100
Risc scazutLimită credit: 292 mii lei
Cifră de afaceri (2025)
2,9 mil. lei
Rezultat net (2025)
12,5 mil. lei
profit
Angajați (2025)
18
Vechime
20 de ani
înființată în 2006

Date de identificare

DenumireMCM PROPERTIES S.R.L.
CUI19048948
Nr. Registrul ComerțuluiJ2006002369226
Data înmatriculării26 septembrie 2006
Forma juridicăSocietate Comercială Cu Răspundere Limitată
Cod CAEN4100
AdresăIAŞI, Iași
Websitemcm.ro

Evoluție financiară

Cifră de afaceri

3 mil.1 mil.
2021: 0 lei
2022: 48 mii lei
2023: 13 mii lei
2024: 79 mii lei
2025: 2,9 mil. lei
20212022202320242025

Rezultat net

13 mil.0
2021: 8.367 lei profit
2022: 812 lei profit
2023: 5.464 lei profit
2024: 3,1 mil. lei profit
2025: 12,5 mil. lei profit
20212022202320242025

Angajați

189
2021: 0 angajați
2022: 2 angajați
2023: 1 angajați
2024: 3 angajați
2025: 18 angajați
20212022202320242025
AnCifră de afaceriRezultat netAngajațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20252,9 mil. lei12,5 mil. lei18114,4 mil. lei4,4 mil. lei46,4 mil. lei
202479 mii lei3,1 mil. lei3105,3 mil. lei644 mii lei66,7 mil. lei
202313 mii lei5.464 lei188,1 mil. lei2,2 mil. lei63,7 mil. lei
202248 mii lei812 lei288,5 mil. lei5,3 mil. lei63,7 mil. lei
20210 lei8.367 lei089,3 mil. lei4,1 mil. lei63,7 mil. lei

Indicatori financiari

AnMarjă netăRentabilitatea capitalurilorGrad de îndatorareCifră de afaceri / angajatCreștere cifră de afaceri
2025429,6%27,1%3,8%162 mii lei+3586,7%
20243888,5%4,6%0,6%26 mii lei+524,7%
202343,1%0,0%2,5%13 mii lei-73,6%
20221,7%0,0%5,9%24 mii lei
20210,0%4,6%

Calculate de dashiro din bilanțurile oficiale. Celulele goale („—") înseamnă că indicatorul lipsește din bilanțul depus, nu că valoarea ar fi zero. Creșterea se raportează doar la ani consecutivi.

Cum se calculează scorul de risc

Marjă de profit20 p.
Trend cifră de afaceri15 p.
Mărimea firmei6 p.
Solvabilitate20 p.
Grad de îndatorare20 p.
Vechime10 p.
Penalizare bilanț vechi0 p.
Scor total91/100 · clasa A (scazut)

Scor propriu dashiro, calculat automat din bilanțuri și statusul ANAF (an de referință 2025). Nu este rating financiar autorizat și nu înlocuiește o analiză de credit.

Poziția în sectorul CAEN

Se încarcă…

Acționariat, administratori și beneficiari reali

Se încarcă…

Dosare în instanță

Se încarcă…

Mărci înregistrate (OSIM)

Se încarcă…

Contracte cu statul (SEAP)

Se încarcă…

Cronologia firmei

Se încarcă…

Firme similare

Se încarcă…

Întrebări frecvente

Cât de veche este MCM PROPERTIES S.R.L. comparativ cu firmele din același domeniu?

MCM PROPERTIES S.R.L. s-a înființat în 2006, având 19 ani vechime. Din cele 30.617 firme active cu codul CAEN 4100 la nivel național, este mai veche decât 92,2% dintre ele.

Câte firme cu același domeniu de activitate există în județul IAŞI?

În județul IAŞI activează 1.285 firme cu codul CAEN 4100. MCM PROPERTIES S.R.L. este una dintre ele.

Câte firme cu cod CAEN 4100 au fost radiate în total?

Din cele 31.316 firme înregistrate cu CAEN 4100, 699 (2,2%) au fost radiate până în prezent. MCM PROPERTIES S.R.L. este în continuare activă.

Este MCM PROPERTIES S.R.L. plătitor de TVA?

MCM PROPERTIES S.R.L. este plătitor de TVA la ultima actualizare din ANAF.

Date agregate din surse publice (ANAF, ONRC, Monitorul Oficial, portal.just.ro, SEAP, OSIM). Ultima actualizare: 1 august 2026. Numele persoanelor fizice sunt afișate public ca inițiale, conform GDPR; beneficiarii reali estimați se văd doar cu un cont (inițiale), respectiv cu nume complete pe planul plătit.