dashiro.ro
Foto: Valentin Balan · Unsplash

GEOSAW SRL

CUI 15796490 · J33/906/2003 · Societate Comercială Cu Răspundere Limitată

● Activă la ANAFPlătitoare de TVA
A
91/100
Risc scazutLimită credit: 4,4 mil. lei
Cifră de afaceri (2025)
44,4 mil. lei
Rezultat net (2025)
2,3 mil. lei
profit
Angajați (2025)
19
Vechime
23 de ani
înființată în 2003

Date de identificare

DenumireGEOSAW SRL
CUI15796490
Nr. Registrul ComerțuluiJ33/906/2003
Data înmatriculării8 octombrie 2003
Forma juridicăSocietate Comercială Cu Răspundere Limitată
Cod CAEN4673
AdresăStr. SCANTEII nr. 973, Sat Cajvana Orş. Cajvana, Suceava
Website

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriRezultat netAngajațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202544,4 mil. lei2,3 mil. lei1926,3 mil. lei5,0 mil. lei21,2 mil. lei
202435,7 mil. lei3,2 mil. lei1826,8 mil. lei6,4 mil. lei19,9 mil. lei
202332,8 mil. lei2,9 mil. lei1723,6 mil. lei4,4 mil. lei19,3 mil. lei
202237,5 mil. lei3,4 mil. lei1822,2 mil. lei5,4 mil. lei16,9 mil. lei
202140,5 mil. lei4,2 mil. lei1520,5 mil. lei4,0 mil. lei16,6 mil. lei

Indicatori financiari

AnMarjă netăRentabilitatea capitalurilorGrad de îndatorareCifră de afaceri / angajatCreștere cifră de afaceri
20255,1%10,6%19,0%2,3 mil. lei+24,5%
20248,8%15,8%24,1%2,0 mil. lei+8,8%
20239,0%15,3%18,8%1,9 mil. lei-12,5%
20229,1%20,2%24,2%2,1 mil. lei-7,5%
202110,5%25,5%19,4%2,7 mil. lei

Calculate de dashiro din bilanțurile oficiale. Celulele goale („—") înseamnă că indicatorul lipsește din bilanțul depus, nu că valoarea ar fi zero. Creșterea se raportează doar la ani consecutivi.

Cum se calculează scorul de risc

Marjă de profit15 p.
Trend cifră de afaceri15 p.
Mărimea firmei6 p.
Solvabilitate25 p.
Grad de îndatorare20 p.
Vechime10 p.
Penalizare bilanț vechi0 p.
Scor total91/100 · clasa A (scazut)

Scor propriu dashiro, calculat automat din bilanțuri și statusul ANAF (an de referință 2025). Nu este rating financiar autorizat și nu înlocuiește o analiză de credit.

Poziția în sectorul CAEN

Se încarcă…

Acționariat, administratori și beneficiari reali

Se încarcă…

Dosare în instanță

Se încarcă…

Mărci înregistrate (OSIM)

Se încarcă…

Contracte cu statul (SEAP)

Se încarcă…

Cronologia firmei

Se încarcă…

Firme similare

Se încarcă…

Întrebări frecvente

Cât de veche este GEOSAW SRL comparativ cu firmele din același domeniu?

GEOSAW SRL s-a înființat în 2003, având 22 ani vechime. Din cele 8.696 firme active cu codul CAEN 4673 la nivel național, este mai veche decât 89,3% dintre ele.

Câte firme cu același domeniu de activitate există în județul SUCEAVA?

În județul SUCEAVA activează 317 firme cu codul CAEN 4673. GEOSAW SRL este una dintre ele.

Câte firme cu cod CAEN 4673 au fost radiate în total?

Din cele 16.939 firme înregistrate cu CAEN 4673, 8.243 (48,7%) au fost radiate până în prezent. GEOSAW SRL este în continuare activă.

Este GEOSAW SRL plătitor de TVA?

GEOSAW SRL este plătitor de TVA la ultima actualizare din ANAF.

Date agregate din surse publice (ANAF, ONRC, Monitorul Oficial, portal.just.ro, SEAP, OSIM). Ultima actualizare: 1 august 2026. Numele persoanelor fizice sunt afișate public ca inițiale, conform GDPR; beneficiarii reali estimați se văd doar cu un cont (inițiale), respectiv cu nume complete pe planul plătit.