dashiro.ro
Foto: Andy Arbeit · Unsplash

COS 2000 DISTRIBUTION SRL

CUI 13238200 · J2000000647081 · Societate Comercială Cu Răspundere Limitată

● Activă la ANAFPlătitoare de TVA
B
75/100
Risc scazutLimită credit: 17,3 mil. lei
Cifră de afaceri (2025)
247,7 mil. lei
Rezultat net (2025)
5,7 mil. lei
profit
Angajați (2025)
97
Vechime
26 de ani
înființată în 2000

Date de identificare

DenumireCOS 2000 DISTRIBUTION SRL
CUI13238200
Nr. Registrul ComerțuluiJ2000000647081
Data înmatriculării28 iulie 2000
Forma juridicăSocietate Comercială Cu Răspundere Limitată
Cod CAEN4649
AdresăStr. Şcolii nr. 12, Mun. Braşov, Brașov
Websitecos2000distribution.ro

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriRezultat netAngajațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025247,7 mil. lei5,7 mil. lei9795,3 mil. lei12,2 mil. lei82,9 mil. lei
2024285,8 mil. lei9,2 mil. lei107103,0 mil. lei15,1 mil. lei87,8 mil. lei
2023313,4 mil. lei20,8 mil. lei106105,5 mil. lei10,4 mil. lei95,0 mil. lei
2022282,2 mil. lei19,8 mil. lei11188,5 mil. lei8,7 mil. lei79,8 mil. lei
2021242,4 mil. lei13,3 mil. lei11175,9 mil. lei3,0 mil. lei72,9 mil. lei

Asociați și administratori

Se încarcă…

Dosare în instanță

Se încarcă…

Mărci înregistrate (OSIM)

Se încarcă…

Contracte cu statul (SEAP)

Se încarcă…

Firme similare

Se încarcă…

Întrebări frecvente

Cât de veche este COS 2000 DISTRIBUTION SRL comparativ cu firmele din același domeniu?

COS 2000 DISTRIBUTION SRL s-a înființat în 2000, având 26 ani vechime. Din cele 3.263 firme active cu codul CAEN 4649 la nivel național, este mai veche decât 82,6% dintre ele.

Câte firme cu același domeniu de activitate există în județul BRAŞOV?

În județul BRAŞOV activează 98 firme cu codul CAEN 4649. COS 2000 DISTRIBUTION SRL este una dintre ele.

Câte firme cu cod CAEN 4649 au fost radiate în total?

Din cele 5.118 firme înregistrate cu CAEN 4649, 1.855 (36,2%) au fost radiate până în prezent. COS 2000 DISTRIBUTION SRL este în continuare activă.

Este COS 2000 DISTRIBUTION SRL plătitor de TVA?

COS 2000 DISTRIBUTION SRL este plătitor de TVA la ultima actualizare din ANAF.

Date agregate din surse publice (ANAF, ONRC, Monitorul Oficial, portal.just.ro, SEAP, OSIM). Ultima actualizare: 30 iulie 2026. Numele persoanelor fizice sunt afișate public ca inițiale, conform GDPR.