dashiro.ro
Foto: Evgeniy Beloshytskiy · Unsplash

BAILE GOVORA SA

CUI 1482277 · J1991000632386 · Societate Comercială Pe Acţiuni

● Activă la ANAFPlătitoare de TVA
A
89/100
Risc scazutLimită credit: 2,6 mil. lei
Cifră de afaceri (2025)
26,3 mil. lei
Rezultat net (2025)
1,9 mil. lei
profit
Angajați (2025)
103
Vechime
34 de ani
înființată în 1992

Date de identificare

DenumireBAILE GOVORA SA
CUI1482277
Nr. Registrul ComerțuluiJ1991000632386
Data înmatriculării4 decembrie 1992
Forma juridicăSocietate Comercială Pe Acţiuni
Cod CAEN5510
AdresăBĂILE GOVORA, Vâlcea
Websitebailegovora.ro

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriRezultat netAngajațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202526,3 mil. lei1,9 mil. lei10343,8 mil. lei10,6 mil. lei22,3 mil. lei
202425,4 mil. lei7,9 mil. lei14843,3 mil. lei4,9 mil. lei33,1 mil. lei
202320,9 mil. lei3,3 mil. lei9038,5 mil. lei5,8 mil. lei27,3 mil. lei
202218,6 mil. lei5,0 mil. lei8935,1 mil. lei4,1 mil. lei25,6 mil. lei
202114,1 mil. lei2,9 mil. lei7833,4 mil. lei5,1 mil. lei22,0 mil. lei

Asociați și administratori

Se încarcă…

Dosare în instanță

Se încarcă…

Mărci înregistrate (OSIM)

Se încarcă…

Contracte cu statul (SEAP)

Se încarcă…

Firme similare

Se încarcă…

Întrebări frecvente

Cât de veche este BAILE GOVORA SA comparativ cu firmele din același domeniu?

BAILE GOVORA SA s-a înființat în 1992, având 33 ani vechime. Din cele 4.824 firme active cu codul CAEN 5510 la nivel național, este mai veche decât 99,9% dintre ele.

Câte firme cu același domeniu de activitate există în județul VÂLCEA?

În județul VÂLCEA activează 82 firme cu codul CAEN 5510. BAILE GOVORA SA este una dintre ele.

Câte firme cu cod CAEN 5510 au fost radiate în total?

Din cele 7.068 firme înregistrate cu CAEN 5510, 2.244 (31,7%) au fost radiate până în prezent. BAILE GOVORA SA este în continuare activă.

Este BAILE GOVORA SA plătitor de TVA?

BAILE GOVORA SA este plătitor de TVA la ultima actualizare din ANAF.

Date agregate din surse publice (ANAF, ONRC, Monitorul Oficial, portal.just.ro, SEAP, OSIM). Ultima actualizare: 31 iulie 2026. Numele persoanelor fizice sunt afișate public ca inițiale, conform GDPR.