dashiro.ro
Foto: Cimpueru Filip · Unsplash

AGROFORTEX SRL

CUI 16681901 · J2004001494165 · Societate Comercială Cu Răspundere Limitată

● Activă la ANAFPlătitoare de TVA
A
94/100
Risc scazutLimită credit: 8,3 mil. lei
Cifră de afaceri (2025)
83,1 mil. lei
Rezultat net (2025)
16,1 mil. lei
profit
Angajați (2025)
31
Vechime
22 de ani
înființată în 2004

Date de identificare

DenumireAGROFORTEX SRL
CUI16681901
Nr. Registrul ComerțuluiJ2004001494165
Data înmatriculării16 august 2004
Forma juridicăSocietate Comercială Cu Răspundere Limitată
Cod CAEN111
AdresăStr. Henri Coandă nr. 50, Mun. Craiova, Dolj
Website

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriRezultat netAngajațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202583,1 mil. lei16,1 mil. lei3157,2 mil. lei18,2 mil. lei38,9 mil. lei
202475,7 mil. lei7,0 mil. lei2750,8 mil. lei15,1 mil. lei35,7 mil. lei
2023101,5 mil. lei220 mii lei2349,8 mil. lei10,3 mil. lei39,5 mil. lei
202279,2 mil. lei11,2 mil. lei2470,6 mil. lei31,3 mil. lei39,3 mil. lei
202155,2 mil. lei9,1 mil. lei2444,4 mil. lei8,8 mil. lei35,6 mil. lei

Asociați și administratori

Se încarcă…

Dosare în instanță

Se încarcă…

Mărci înregistrate (OSIM)

Se încarcă…

Contracte cu statul (SEAP)

Se încarcă…

Firme similare

Se încarcă…

Întrebări frecvente

Cât de veche este AGROFORTEX SRL comparativ cu firmele din același domeniu?

AGROFORTEX SRL s-a înființat în 2004, având 21 ani vechime. Din cele 28.362 firme active cu codul CAEN 111 la nivel național, este mai veche decât 90,5% dintre ele.

Câte firme cu același domeniu de activitate există în județul DOLJ?

În județul DOLJ activează 1.782 firme cu codul CAEN 111. AGROFORTEX SRL este una dintre ele.

Câte firme cu cod CAEN 111 au fost radiate în total?

Din cele 41.854 firme înregistrate cu CAEN 111, 13.492 (32,2%) au fost radiate până în prezent. AGROFORTEX SRL este în continuare activă.

Este AGROFORTEX SRL plătitor de TVA?

AGROFORTEX SRL este plătitor de TVA la ultima actualizare din ANAF.

Date agregate din surse publice (ANAF, ONRC, Monitorul Oficial, portal.just.ro, SEAP, OSIM). Ultima actualizare: 30 iulie 2026. Numele persoanelor fizice sunt afișate public ca inițiale, conform GDPR.